+1 امتیاز
2k بازدید
توسط (470 امتیاز)
با سلام
همانطور که در اپلیکیشن کاربردی و علمی برودت یار آموختم، وجود کف در روغن کارتر سبب کاهش راندمان روغن کاری و آسیب به کمپرسور خواهد شد.
سوالی دارم که در صورت وجود هیتر (جهت جداسازی مبرد از روغن) چرا باز هم حتی بعد از گذشت چندین ساعت از کار کمپرسور کف از بین نمیره؟ و چه راهکارهای عملیاتی برای حل این مشکل وجود داره ؟

3 پاسخ

0 امتیاز
توسط (7.6k امتیاز)
سلام ،
بنده یک سوالی دارم، آیا موقع کارکردن کمپرسور هیتر کارتر شما روشن میمونه ؟؟؟؟
توسط (470 امتیاز)
جناب مهندس خیر. به محض روشن شدن کمپرسور خاموش میشه
توسط (470 امتیاز)
در واقع من به غیر از اون مکانیزم هیتر ( در حین خاموش بودن کمپرسور) مکانیزم دیگه ای جهت جلوگیری از کف بلد نیستم. هر قدر هم صبر میکنم این کف کم نمیشه و قسمت زیادی از سایت گلس رو میگیره
توسط (7.6k امتیاز)
تنها دو عامل هستند که باعث ایجاد کف تو کمپرسور میشه.

1 - برگشت مایع
2 - در رفرنس کریر قید شده که اگه روغن بیش از حد در کمپرسور ریخته شده باشه، این هم باعث ایجاد کف میشه.

بجز این موارد مورد دیگه ای نیست که باعث ایجاد و تشکیل کف در کمپرسور بشه.

از اصلی بودن روغن و گاز و تقلبی نبودن اونها اطمینان حاصل کنید و میزان سوپرهیت تو خروج اواپراتور یا سر شیر ساکشن کمپرسور رو اندازه گیری کنید تا کم نباشه.
توسط (470 امتیاز)
سپاس مهندس جان
توسط (7.6k امتیاز)
ارادت. سوپرهیت رو حتما اندازه بگیرید
توسط (470 امتیاز)
حتما قربان. باز هم ممنونم
0 امتیاز
توسط (170 امتیاز)
هیتر کارتر بایستی در صورت خاموش بودن دستگاه ۲۴ساعت قبل توسط تعمیرکار و راه انداز روشن بشه، تا از بروز این مشکل جلوگیری بشه. در صورتی که باز هم کف مشاهده شد( البته به شرط برنگشتن مایع، زیاد نبودن روعن سیکل ،شارژ به اندازه مبرد)  بایستی سیکل را شست و شوی گاز R11 و ازت بدید. تا پاکسازی بشه و مجدد ببرید زیر فشار مبرد.
توسط (7.6k امتیاز)
فرمایش شما متین ولی به این میگن "وینتر استارت" برای فصول سرد سال اگه کمپرسور جای سردی نصب شده باشه و نیازی هم به 24 ساعت روشن بودن هیتر نیست البته و ضمنا این که آخه این چه ارتباطی به برگشت مایع هنگام کارکرد کمپرسور داره ؟
0 امتیاز
توسط (140 امتیاز)
1- کف می تواند ناشی از ناخالصی باشد
2- کف در حین کار ناشی از حضور مایع مبرد در کارتر است
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...