0 امتیاز
39 بازدید
توسط (360 امتیاز)
با سلام پیرو بحث قبلب در گزوه مرج تهویه در خصوص نحوه کنترل سوپر هیت بوسیله شیر اتبساط و ارتباط آن با استفاده از مایع شکن را در سیستم تبرید امکانش هست توضیح دهید.
ببخشید اگر سوالم کلی شد.
با تشکر

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط (4.4k امتیاز)
سلام،
ما شیر انبساط رو به عنوان یک کنترل کننده سوپرهیت تعریف میکنیم ولی یک شیر انبساط مکانیکی نمیتونه نسبت به تغییرات شرایط عکس العمل سریعی از خودش نشون بده.
در یک سیستم برودتی ممکنه مسایلی از قبیل : لود حرارتی ناگهانی و گذرا در سیستم - بار حرارتی بالا در لحظه استارت کمپرسور و افت اون زمانیکه سیستم به حالت پایدار میرسه - عدم انتخاب سطح تبادل مناسب برای اواپراتور و کندانسور - افت فشار کندانسور در ساعتهایی که دمای محیط و محل نصب کندانسور کاهش پیدا میکنه - لود و آنلود شدن کمپرسورهای موازی در سیستم رک که شیر انبساط قادر به عکس العمل سریع نیست - عدم طراحی صحیح سیستم در زمان دیفراست - مهاجرت مبرد از اواپراتور به کارتر کمپرسور زمانیکه سیستم خاموشه و .........
همه این عوامل باعث میشه که مایع به سمت کمپرسور برگرده و خطر برگشت مایع رو افزایش میده.
چه در حالتی که سیستم روشنه شیر انبساط قادر به عکس العمل سریع نیست و چه در حالتی هم که کمپرسور خاموشه و خطر برگشت مایع هست، استفاده از مایع شکن باعث افت میزان این خطر میشه.

به همین دلیله که در اغلب سیستمهای برودتی نصب مایع شکن حذف نمیشه.
توسط (360 امتیاز)
خیلی خیلی ممنونم از وقتی ک گذاشتید و توضیح جامع
توسط (4.4k امتیاز)
ارادت
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...