+1 امتیاز
40 بازدید
توسط (910 امتیاز)
سلام و عرض ارادت جناب مهندس عزیز
قربان در بعضی از کمپرسورها مثل  D9Rs-1500 کوپلند محدوده عملکرد کمپرسور براساس دمای تقطیره مثلا عنوان شده که این کمپرسور در دمای تقطیر ۴۰ تا منفی بیست و پنج و دمای تقطیر ۴۵ تا منفی بیست دما بیشتر نمیاره این به کدوم قسمت کمپرسور مربوطه که وقتی دمای تقطیر ۴۵ هست تا منهای بیست دما بیشتر نمیرسه؟

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط (4.4k امتیاز)
سلام،
چندین عامل باعث میشه که وقتی دمای کندانسور (دمای تقطیر) افزایش پیدا میکنه دما تو اواپراتور پایین تر نیاد :

1 - وقتی دمای مایع خروجی از کندانسور بالاست، درصدی از مولکولهای مایع عبور کرده از شیر انبساط خودشون تبخیر میشن تا بتونن دمای بقیه مولکولهای مایع در اواپراتور رو پایین بیارن و این باعث میشه ظرفیت برودتی کمپرسور و توانایی اون برای پایین آوردن دما کم بشه.

2 -  زمانیکه ضریب تراکم کمپرسور بالاست (ضریب تراکم یعنی نسبت فشار دیسشارژ به فشار ساکشن) راندمان حجمی کمپرسور کاهش پیدا میکنه و کمپرسور توانایی پایین آوردن دما رو کم کم از دست میده به همین دلیله که در کمپرسوهای زیر صفری طراحی جوریه که راندمان حجمی کمپرسور به بالاترین حد ممکن برسه.

3 - هرچه ضریب تراکم کمپرسور افزایش پیدا کنه، دمای گاز خروجی از سوپاپ دیسشارژ کمپرسور داغتر میشه و اگه کمپرسور خنک نشه، قابلیت پایین آوردن دما رو از دست میده.
0 امتیاز
توسط (910 امتیاز)
بینهایت سپاسگزارم ممنون از توضیحات عالیتون
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...