0 امتیاز
18 بازدید
توسط (120 امتیاز)
سلام و خسته نباشید، راجب اختلاف دمای ۱۵ درجه در اواپراتور چیلرهای صنعتی خواستم بپرسم، صرفا با افزایش توان اواپراتور قادر به خنثی این اختلاف دما هستیم ؟ و سوال دوم اینکه ، مقادیر فشار دیسشارژ و ساکشن چه تفاوتی با چیلر تهویه مطبوع دارند ؟ در مجموع این اختلاف دمای بالا برای سیستم چه تغییراتی (نسبت به چیلر تهویه مطبوع) در پی دارد، پیش تر ممنون از لطف شما.

2 پاسخ

+1 امتیاز
توسط (4.4k امتیاز)
سلام
1 - در طراحی چیلر صنعتی اختلاف دمای ورود و خروج 1 درجه باشه یا 15 درجه تفاوتی نداره، فقط در زمینه دمای گاز ورودی به ساکشن کمپرسور محدودیت داریم.
برای مثال شما نمیتونید با کمپرسور روغن 100 درجه رو به روغن 90 درجه تبدیل کنید چون دمای گاز برگشتی از اواپراتور به سمت ساکشن کمپرسور به قدری بالا میره که گاز برگشتی نه تنها قابلیت خنک کاری کمپرسور رو نداشته بلکه بار گرمایی اضافی به کمپرسور تحمیل میکنه و در نهایت کمپرسور صدمه میبینه.

2 - در چیلر صنعتی و بطور کل در تمامی سیستمهای برودتی، فشار دیسشارژ رو کمپرسور یا اواپراتور سیستم تعیین نمیکنه بلکه فشار دیسشارژ رو کندانسور شما بر حسب سطح تبادل و ظرفیت برودتی اون تعیین میکنه.
به طور کل اگه کندانسور در هر مدل سیستم برودتی که مد نظر شماست درست انتخاب شده باشه و ظرفیت برودتی اون متناسب با سیستم در نظر گرفته شده باشه، تو همه جای مملکت ما ایران از رشت تا عسلویه و اهواز و ....، بر مبنای R22 فشار دیسشارژ بالای 300 رو به ندرت در برخی ساعات روز یا برخی روزهای سال خواهید دید.

3 - بخش سوم سوالتون رو متوجه نشدم منظور چیه.
توسط (120 امتیاز)
ممنون از راهنمایی و وقتی که قرار دادید مهندس، بخش اخر سوالم این بوده که فرق دو چیلر هم ظرفیت، یکی صنعتی و دیگری تهویه مطبوع در چیست ؟ آیا مقادیر فشار ساکشن و دیسشارژی که برای چیلر تهویه مطبوع تنظیم میکنیم برای چیلر صنعتی هم میکنیم ؟ مثلا ساکشن رو حدود ۵۰ در نظر میگیریم ؟  تشکر.
+1 امتیاز
توسط (4.4k امتیاز)
1 - برای چیلر تهویه مطبوع بر مبنای R22 ساکشن 50 نیست. ساکشن در چیلر تهویه مطبوع بر مبنای دمای تبخیر 0 الی 2+ درجه سانتیگراد میشه 60 الی 65 پی.اس.آی. شما اگه ساکشن 50 دیدید، یا گاز کمه، یا اکسپنشن کوچیکه، یا .....
که دمای رفت آب هم میشه 45 درجه فارانهایت و دمای برگشت آب میشه 55 درجه فارانهایت.

2 - در چیلر صنعتی فشار دیسشارژ رو مثل بقیه سیستمهای برودتی، کندانسور تعیین میکنه. مثل تمامی سیستمهای برودتی بر مبنای R22 فشار دیسشارژ باید بین 200 الی 250 و در نهایت نهایت 290 پی.اس.آی باشه.
اما فشار ساکشن بسته به دمای رفت و برگشت آب به دور قالب دستگاه تزریق پلاستیک، یا بدور مبدل خنک کن ثانویه یا .... متفاوته.
بطور کل فشار ساکشن بسته به شرایط کاری و نوع استفاده دستگاه و دمای رفت و برگشت آب داره.
توسط (120 امتیاز)
ممنون از توضیحات خوبتون.
توسط (4.4k امتیاز)
ارادت
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...