+1 امتیاز
276 بازدید
توسط (480 امتیاز)
با عرض سلام
آیا مجاز به استفاده از کمپرسور کولر گازی در سردخانه چه بالاصفری و زیر صفری هستیم؟
کاتالوگ اینگونه کمپرسورها اغلب دامنه عملکرد با توجه به دمای کندانس و اواپراتور ندارند
در طراحی باید چه موارد رو رعایت کرد.
در گروه دوستان فرمودند برلی سردخانه های پشت ماشین ازین قبیل کمپرسورها استفاده میکنند
باتشکر

2 پاسخ

+1 امتیاز
توسط (6.9k امتیاز)
سلام،
این مدل کمپرسورهای از نوع HBP (High back pressure) هستند و یعنی کمپرسورهایی که در تهویه مطبوع و دمای بالا مورد استفاده قرار میگیرند. اصلا طراحی این کمپرسورهای برای ضرایب تراکم پایین ساخته شده و اصلا مجاز به استفاده از این کمپرسورها در دماهای پایین نیستیم چه بسا قادر به پایین آوردن دمای اواپراتور هم نخواهند بود.
+1 امتیاز
توسط (420 امتیاز)
سلام دوست عزیز
این مسئله مدتی ذهن من رو درگیر کرده بود تا اینکه یک بار انجام دادم.
متاسفانه برند توشیبا دیتا شیت مناسبی نداره، اما در کاتالوگ میتوبیشی قید شده که کمپرسور قادره دمای اواپراتور رو تا منفی ده پایین بیاره.
با پذیرفتن ریسکش و مشورت با مهندس مرتضی نیا- که فرمودند بایستی رله راه انداز برای کمپرسور  نصب بشه- این کار رو انجام دادیم.
در دمای اواپراتور منفی -8و کندانسور 40درجه بدلیل بالا رفتن نسبت تراکم و عدم خنک کاری مناسب، حفاظت کمپرسور عمل میکرد( برای همین چند شب پیش متن اون دوستی که فرمودن دمای """اتاق""" رو تا -25 پایین آوردن عجیب بود برام)، اکسپنشن رو تا آخر باز کردم دما اواپراتور تا حوالی منفی2 بالا اومد و خداروشکر هنوز کار میکنه.در نظر داشتم بجای روتاری از سری ZR استفاده کنم، توی یکی از مقالات امرسون قید شده که سری ZRتا ساکشن 25میتونن کار کنن اما مهندس مرتضی نیا قبلا به ما گفته بودن که از روی تجربه، حوالی ساکشن40 ترمال دیسک عمل میکنه که این موضوع چند روز پیش بر روی یک دستگاه ایرکاندیشن برام ثابت شد  و روی ساکشن 40 خلاص کرد
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...