0 امتیاز
68 بازدید
توسط (300 امتیاز)
با سلام
دوستان یه سوالی داشتم
برای یه سیستم با دمای اواپراتور حدود _35، به نظر شما کدوم کمپرسور کارایی بهتر. طول عمر و دوام بیشتری داره(با فرض ثابت بودن توان سرمایشی) ؟
با توجه به اینکه کمپرسور های تکامسه سیم پیچ بالا هستن و سیلندر و سرسیلندر تقریبا داخل روغن قرار دارن و تقریبا پاشش روغن به روی پوسته کمپرسور ندارن و جسه بزرگتر دارن
و کمپرسور های دانفوس سیم پیچ پایین هست و پاشش روغن به سطح بدنه دارن و جسه کوچکتر دارن و سر سیلندر بالا قرار داره
اگر تجربه ای تو این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

1 پاسخ

+2 امتیاز
توسط (6.4k امتیاز)
سلام،
به هیچ وجه ما یه کمپرسور بد نداریم. آیا تا به حال شده کولرگازی بخرید یا یخچال خونگی و از فروشنده برند کمپرسور رو سوال کرده باشید ؟؟؟
اگه ما اینقدر کمپرسور آسیب دیده داریم در کشورمون به دو دلیله : 1 - طراحی غلط سیکل برودتی   2 - ولتاژ شبکه با ولتاژی که بر روی کمپرسور نوشته شده سازگاری نداره. برای نمونه روی کمپرسور نوشته 240-220 ولت ولی از خیلی از مشتریها میشنوم که تو شهرهای مختلف حتی ولتاژ 200 ولت هم نیست و کمتره چه برسه به 220 ولت. به نظرتون حالا یه کمپرسور با این ولتاژ تو شبکه برق افتضاح این مملکت دوم میاره ؟؟؟؟

اینکه سیم پیچ بالاست یا پایین یا هرچیز دیگه مطمن باشید پشتش یه علم و طراحی بوده. مشکل از طراحی های ما تو سیکل برودتی و تابلو برقه وگرنه بی نام و نشون ترین کمپرسور هم باید 20 الی 25 سال کار کنه مگر اینکه واقعا مشتری بدشانسی بیاره.
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...