+1 امتیاز
120 بازدید
توسط (420 امتیاز)
با سلام و احترام
بعضی از برند های تولید کننده اواپراتور و کندانسور محصولات خود را با دو یا سه برند فن و المنت دیفراست- چینی و المانی-  به بازار ارائه می‌کنند و به ازای هر فن به طور متوسط ۲میلیون تومان قیمت محصولاتشان را بالاتر می برند!
 آیا چنین تفاوت قیمت فاحشی قابل توجیه است؟ و سوال دیگر اینکه، از لحاظ فنی- الکتریکی چه تفاوتی بین کیفیت یک فن المانی و فن چینی وجود دارد؟
از لحاظ مکانیکی هم با استناد به کاتالوگ شرکت های داخلی و مقایسه انها با برندی مثل گونتر به جز کیفیت پایین( چه در نوشتار کاتالوگ و چه در داده های ارائه شده) چیزی  ندیدم، حال دلیل این تفاوت قیمت ها چیست و چه مبنایی برای قیمت گذاری وجود دارد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (6.9k امتیاز)
سلام جناب حسین خانی،
راجع به یه قیمت گذاری توی کشور ما هیچگونه معیاری وجود نداره. هرکسی هر جنسی رو هر قیمتی دلش بخواد قیمت گذاری میکنه و هیچگونه نظارتی وجود نداره.
راجع به اطلاعاتی که در کاتالوگ اواپراتور/کندانسورهای شرکت های سازنده میبینید، اینها اغلب پایه و مبنایی نداره. قیمت نرم افزارهای طراحی و محاسبه اواپراتور و کندانسور خیلی گرونه و اغلب شرکتهای سازنده ای این هزینه رو جهت خرید نرم افزار نمیکنن. زیاد به تبلیغات دقت نفرمایید.
سازندگان که اسمشون رو نمیبرم از "سرل" انگلستان و "فریمتال" اسپانیا کپی میکنند، بقیه هم گونتنر یا کوبا و .... براشون مبناست و بسیاری هم برای اینکه ارزونتر در بیاد از روی بقیه کپی میکنند و یک ردیف لوله و سطح تبادل رو کم میکنند تا قیمت تموم شده کمتر بشه و بشه با برندهای با سابقه دار ایرانی رقابت کرد.
اغلب تنها نرم افزار کویل سازها که استفاده میشه نرم افزار کم حجم "USA COIL" هست که تو صفحه اول سایت هم میتونید اونو رایگان دانلود کنید.
بطور خلاصه اغلب نرم افزارهای رایگان استفاده میکنند و کمتر کسی پیدا میشه که رقم های نجومی جهت خرید نرم افزار طراحی بده.
میرسیم سر بحث فن. قطعا یک فن آلمانی با یک فن چینی از نظر متراژ پرتاب باد، عدد IP که روی فن نوشته و اینکه این IP نوشته شده چقدر به واقعیت نزدیکه، CFM فن ، میزان بالانس بودن و لرزش فن زمان کار و ..... تفاوت زیادی داره.
هرچند بین فنهای آلمانی هم فن "زیلابگ آلمان" با "ebm آلمانی" قابل مقایسه نیست. زیلابگ یه سر و گردن بالاتره از ebm.
برای نمونه عرض کنم، پروژه ای برای فروش قطعات و تجهیزات داشتیم به یک کسی که میخواست یک گل زنده گرون قیمت رو در یک فضایی با یک دمای خاص نگه داره، تولید کنه و بعد بفروشه.
اومده بود میگفت اواپراتور با فن چینی اصلا نمیخوام، نصب کردم، صداش زیاده، گلهام قهر کردن دیگه گل نمیدن. حتما فنه آلمانی باشه، همکارام نصب کردن، صداش خیلی کمتره و راضی هستند.
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...